CiekawostkiSpróbujcie przeczytać poniższy tekst!

Zdognie z nanjwoymszmi baniadmai perzporawdzomyni na bytyrijskch uweniretasytch nie ma zenacznia kojnoleść ltier przy zpiasie dengao sołwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu. Dzijee się tak datgelo, że nie czamyty wyszistkch lteir w sołwie, ale cłae sołwa od razu.

albo ten jeśli umiecie po angielsku:

I cdnuolt blveiee taht I cluod aulaclty uesdnatnrd waht I was rdanieg. The phaonmneal pweor of the hmuan mnid, aoccdrnig to a rscheearch at Cmabrigde Uinervtisy, it dseno't mtaetr in waht oerdr the ltteres in a wrod are, the olny iproamtnt tihng is taht the frsit and lsat ltteer be in the rghit pclae. The rset can be a taotl mses and you can sitll raed it whotuit a pboerlm. Tihs is bcuseae the huamn mnid deos not raed ervey lteter by istlef, but the wrod as a wlohe. Azanmig huh? yaeh and I awlyas tghuhot slpeling was ipmorantt! if you can raed tihs forwrad it.

Dla znających języki czeski wersja poniżej:

Nehoml jsem uřěvit, že jesm mhol skučentě pchoopit, co jesm četl. Fmenoenální vkýon lisdké mylsi, podle výzumku na unizrevitě v Camdribge, nezláeží na tom, v jkaém podaří pímsen ve svolě josu. Jendiá důlžeitá věc je, že pvrní a polsendí pímneso je na srpnávém msítě. Zbteyk mžůe být tolátní ztmaek a stále mtůžee psřečít bez prombléů. To je porto, že lidksá msyl není přčeíst kdažý dipos sám o sboě, ale svloo jkao celek. Zavijamve, zjeo ? Jo a já jesm si vžcydky mlyesl, pvaropis je důželitý! Poukd můžtee čsít ttuo zvpáru přespoltee ji.

natomiast osoby posługujące się esperantem mogą spróbować przeczytać:

Mi ne pvois kerdi, ke mi pivos vree kremonpi koin mi lgeis. La fomenena peconto de la hmoa mesno, lau erosplo ce Kirbemgo Unasiveritto, ne gavras en kiu odro la loterij en vroto etass sed la sloa gvara aerfo etsas ke la uuna kaj la latsa lerito etass en la gutsa loko. La retso povas etsi ttue en malodro kaj vi anrokau / durae paovs lgei gin sen prelobmo. Tio etsas car la homa mneso ne legas cuin lirteon per sin, sed la vroto kiel ttuo. Insertee, cxu ne? Jes kaj iamgu mi caim peniss, ke orograftio etsis gvara! Se vi poavs legi tion plusnedu gin.

Zrozumiałe, prawda? To może teraz mały teścik na aplikacje z inteligencji ogólnej?

Zróbcie go maksymalnie w 10 sekund, inaczej się nie liczy. Potem popatrzcie na rezultat na dole strony.Policzcie liczbę literek 'F' w poniższym tekście:
+++++++++++++++++++++++++++
FINISHED FILES ARE THE RE-
SULT OF YEARS OF SCIENTIF-
IC STUDY COMBINED WITH THE
EXPERIENCE OF YEARS
+++++++++++++++++++++++++++Gotowe?Nie idźcie dalej, dopóki nie skończycie liczyć!

OK?

Ile? Trzy?

Źle, jest ich sześć - to nie żaden żart! Przewińcie do góry i policzcie jeszcze raz!

Wytłumaczenie jest poniżej.

Mózg nie jest w stanie zauważyć 'OF'.

Zadziwiające, nie?

Ten, kto doliczył sześciu literek 'F' za pierwszym razem, jest geniuszem, cztery lub piec, jest raczej wyjątkowy, trzy - jest normalny. Mniej niż trzy, musi zmienić okulary.Pora na kolejny test... jest naprawdę zadziwiający.

Obiecuję, to nie żadna atrapa. Proszę , zróbcie go
porządnie od początku do końca, nie jest zbyt długi.Zastanawialiście się kiedyś czy wasz mózg jest normalny czy wyjątkowy? cóż, jeśli zrobicie porządnie to ćwiczenie - znajdziecie odpowiedź!!!!!! Postępujcie tylko wg instrukcji, odpowiadajcie na pytania jedno po drugim i tak szybko jak to możliwe, ale nie przechodźcie do kolejnego przed skończeniem poprzedniego. Nie musicie pisać swoich odpowiedzi. Będziecie zadziwieni rezultatem!!! gwarantuję !

Ile to jest?15+63+5689+212+5375+2625+5263+32ech, wiem, wiem, ciężko tak liczyć, ale takie jest ćwiczenie ! więc powodzenia!!123+5


SZYBKO!! POMYŚLCIE O JAKIMŚ NARZĘDZIU I KOLORZE!!!Potem przejdźcie troszkę niżej.

Jeszcze trochę niżej.

Jeszcze niżej...

Pomyśleliście o czerwonym młotku, prawda???


Jeśli nie, jesteście w 2% populacji, którzy mają rozum na tyle inny, że mogą myśleć o innej rzeczy. 98% populacji odpowiada 'czerwony młotek'. Do diabla z tym, nie??

Na koniec rarytas: Test inteligencji prawej stopy ;-)


Nic nie szkodzi spróbować, to niesamowite..... ale prawdziwe. Ten, kto go zrobi, kto jest na tyle ciekawy, że podejmie to wyzwanie, a ja się mogę założyć, że będziecie próbować powtarzać to ćwiczenie co najmniej 50 razy, żeby się przekonać czy jesteście w stanie zmienić bieg swojej prawej stopy. Ale nie będziecie umieli!!! Spróbujcie.............

  1. No dobra, siedzicie przy biurku, unieście prawa stopę z podłogi i róbcie nią kółka zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara.

  2. W trakcie robienia tych kółek prawą stopą, narysujcie w powietrzu prawa ręką cyfrę 6 (zaczynając pisanie jak zwykle od góry). Wasza stopa zmieni kierunek !

  3. Mówiłem....i nic nie możecie na to poradzić.....

  4. Przekażcie znajomym instrukcje jak wykonać ten test.... też nie będą wierzyli, ale będą mieli dużo frajdy ze spróbowania...

  5. Pamiętajcie: noga w kierunku wskazówek zegara!    Z powrotem na stronę o psychologii